TASARIMIN OLUŞUMU VE TASARIMIN DALLARI

Bütün sanatların temelinde  bir tasarım olgusu bulunmaktadır.Bir tasarım problemi daima iletişim ile ilgilidir. Tasarımcı; uygulama yöntemlerinin yanı sıra  görsel algılamanın doğasını, görsel yanılsamanın rolünü ve sözel ile görsel iletişim arasındaki ilişkileri de bilmek ve göz önüne almak zorundadır.Tasarım dallarını üç ana başlıkta toplamak mümkündür: Endüstri tasarımı, Çevre tasarımı ve Grafik tasarımı.

  Endüstri tasarımı; üç boyutlu nesnelerin tasarlanması ve geliştirilmesiyle ilgilidir. Makineler, araç-gerçler, ve diğer birçok ürün endüstri tasarımına girer.
  Çevre tasarımı; bina, peyzaj ve iç mekan tasarımını kapsayan oldukça geniş bir çalışma alanıdır. Bu alanda da  tasarımcını görevi dayanıklı, işlevsel ve estetik olanı bulmaktır.
  Grafik tasarımı;Broşürler,kitaplar,afişler bilgi ve uyarı işaretleri vb. grafik tasarımı etkinlik alanı içine girer.  Grafik tasarımın amacı  gerek iletişim, gerekse estetik kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktır.
 

     HAYATIMIZDA BİR ÇOK TASARIM ÇEŞİTLERİ  VARDIR. BEN SADECE  İLGİ ALANLARIMA GİRECEK OLAN TASARIMLARI SİZE SUNACAM...BİZİM İLGİ ALANIMIZ GENELLİKLE  GRAFİK TASARIMI İLE İLGİLİ OLACAK.BURADA WEP SİTESİ NASIL YAPILIR,BUNLARLA İLGİLİ PROGRAMLAR NELERDİR?FELAN..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !